Sady pro ohřev vody v kotlích SOLAR BOOST

Představujeme Vám senzační systém ohřevu vody pomocí solárních panelů, navíc určený pro svépomocnou montáž bez účasti profesionálních montážníků a bez hlášení elektrárně jako v klasických solárních elektrárnách.

 

Nejprodávanější

5 položek celkem
zestaw do grzania wody w bojlerach 5x280w mppt solar boost1
Akce Nejprodávánější
ZDARMAZDARMA 38 854 Kč –33 %
25 950 Kč

Vynikající kvalita solárních setů pro ohřev vody vyrobených z vysoce účinných komponentů nejvyšší třídy. Každá ze sad je kompletní a obsahuje vše, co je potřeba k napájení...

Kód: 2251
zestaw do grzania wody w bojlerach 8x280w p mppt solar boost
Akce
ZDARMAZDARMA 55 485 Kč –41 %
32 500 Kč

Vynikající kvalita solárních setů pro ohřev vody vyrobených z vysoce účinných komponentů nejvyšší třídy. Každá ze sad je kompletní a obsahuje vše, co je potřeba k napájení...

Kód: 2263
69270 zestaw do grzania wody w bojlerach 8x280w p mppt solar boost 7 x
Akce Tip
ZDARMAZDARMA 55 852 Kč –26 %
41 250 Kč

Moderní ohřívač vody o výkonu 2,8 kW vybavený solárními panely . Inovativní řešení, které umožňuje připojit tradiční kotel s teplou vodou, vyhřívanou podlahou nebo jednoduchým...

Kód: 2290
69270 zestaw do grzania wody w bojlerach 8x280w p mppt solar boost 7 x
Akce
ZDARMAZDARMA 66 520 Kč –24 %
49 997 Kč

Moderní ohřívač vody o výkonu 2,8 kW vybavený solárními panely . Inovativní řešení, které umožňuje připojit tradiční kotel s teplou vodou, vyhřívanou podlahou nebo jednoduchým...

Kód: 50004_M
drz
4 750 Kč

Háková nosná konstrukce určená pouze pro šikmé střechy s taškovou střešní krytinou.  Pouze pro 4 solární panely

Kód: 69977

Ohřev vody solárními panely

V minulosti byl vyžadován glykolový okruh a čerpadlo tepelného výměníku. Nyní se voda ohřívá předáním elektrické energie do ohřívače v bojleru. Systém ohřevu vody je velmi jednoduchý. Instalované solární panely nebo solární kolektor vyrábí elektřinu získanou ze slunečních paprsků a předává ji do měniče. Na konvertor je přímo připojen kotel s tradičním topným tělesem. Systém nemá baterie, takže jej nemusíte opravovat ani provádět nákladné výměny baterií.

Solární ohřev vody funguje nejen v létě, ale i v zimě, stačí, aby svítilo sluníčko. Také se nemusíme bát, že systém bude vyrábět příliš mnoho elektřiny, jako tomu bylo u solárních kolektorů. Jednoduše když je příjem u ohřívače, systém funguje, zatímco když není, solární panely nevyrábějí energii ani když jsou na plném slunci.


Solární kolektor nebo solární panel

Ohřev vody solárními kolektory je řada nekonečných problémů. Prvním je cirkulující glykol a možná netěsnost instalace. Druhým je oběhové čerpadlo, které vyžaduje stálé napájení a ochranu drahým systémem UPS. Když se čerpadlo zastaví, může dojít k poškození solárních panelů. Přeci jen nízká účinnost v zimě a dokonce nulová až varu glykolu v případě slunečného dne a nízkého příjmu tepla ze zásobníku. Typický tradiční solární kolektor není nejšťastnější volbou.

Solární ohřev vody tyto problémy nemá. Systém funguje pouze tehdy, když potřebujeme teplo, nevyrábí přebytečnou energii, nevyžaduje výměnu baterie ani jiné servisní práce, kromě periodického čištění panelů 1x za 2 roky, pokud chceme zachovat vysokou účinnost. Neexistuje žádná možnost úniku glykolu nebo nadprodukce tepla. Správně nainstalovaný systém ohřevu vody bude bezproblémově fungovat 25 let, ohřev vody i v zimě. Stojí za zmínku, že systém ohřevu vody bude fungovat i při absenci síťového napájení, protože má své vlastní. Není ani žádným způsobem připojen k elektrické síti.

Jaká zařízení lze připojit k solárnímu ohřívači.

V zásadě jakýkoli kotel s elektrickým ohřívačem a termostatem. Do systému můžeme připojit i průtokový ohřívač vody, stejně jako fén, malý olejový ohřívač nebo topný žebřík v koupelně. Je možné připojit i podlahové vytápění, pokud je regulátor klasický a není řízen mikroprocesorem. Dokážeme připojit všechna odporově pracující zařízení nebo ta, která nevyžadují sinusové napětí. K systému rozhodně nesmíte připojovat elektronická zařízení jako jsou počítače, televize, ledničky apod. Systém funguje i s některými elektrickými sekačkami a vyžínači.

Připravená solární sada

Náš solární systém ohřevu vody je připraven k vlastní montáži. Jediné, co musíte udělat, je zapojit solární panely do série, namontovat je na střechu nebo zem, připojit je k měniči a připojit zástrčku kotle k měniči. Zbytek za vás systém udělá automaticky. Solární sestava pro ohřev vody není potřeba žádné ohlášení elektrárenské společnosti a nainstalovat si ji může každý sám.

NajduZboží.cz