Proč vlastnit auto nabíječku?

Tak, zima přišla a autobaterie v háji?

 Velký pomocník nabíječka autobaterií.

Nevadí, stane se. Váš miláček stojí dokud nespadne první sněhová břečka a v tu chvíli si bohužel autobaterie řekne, že ulehne k věčnému spánku. Taky znáte ten pocit, když ráno v -20C seškrabáváte kusy ledu z předního skla, zatím co Vaše dítko postávající vedle jako rampouch čeká až vyřešíte situaci? No, nebudeme si tu lhát. Ano.

Jako hrdina zachráníte situaci a vlezete do auta od kterého jste vzteky skoro ulomili dveře. Připoutáte se, uklidníte posádku a ejhle … nenastartujete.

Děsivý scénář, kterému se budeme snažit vyhnout. V tomto článku Vám chceme alespoň trochu přiblížit užitečnost nabíječek. Prosím pěkně do auta.

Výběr se Vám může zdát chaotický a nepřehledný. To, že něco vypadá děsivě ještě neznamená, že to tak skutečně bude. Bude to ještě horší.

Jako profesionálové se zaměříme poměrně na důležité parametry – kapacita a proud. Tyto informace naleznete v popisu produktu na který kliknete. Ten si ze začátku asi vyberete alespoň podle vzhledu krabičky a velikosti. No a co, každý nějak začínal.

Dočetli jsme se tedy dvě informace. Dále si trochu zopakujeme násobilku a mrkneme se na napětí – 6V, 12V, 24V … sakra. 24V je stejně jenom u specializovaných modelů.

Tuto informaci najdete na štítku baterie. Každá nabíječka má nabíjecí napětí jiné.

Velkým rádcem není jenom strýček Google, ale i již zmiňovaný štítek na autobaterii, popř. přiložený návod. Při troše štěstí poradí i výrobce. Autonabíječky řízené procesorem sice dokáží dobíjet všechny druhy baterií, ale nikdy nevíte jakou máte karmu a ta Vám to pak spočítá u reklamace zboží.

Mezi tím vším samozřejmě najdeme specialitky. Vzhledem k tomu, že nyní vládne poměrně velký environmentalismus, máme pro ECO, BIO, FIT, FREE a další, nabíječku kterou lze dobíjet pomocí slunečního záření, tedy solární nabíječku. A nikdo neumře.

Další a naší poslední hvězdou jasnou je autonabíječka se startem. Tu použijete tehdy, je-li autobaterie skutečně zcela ‘‘kaput‘‘ a vulgarismy nepomáhají. Ani omluva, věřte nám.

Je dobré si uvědomit co skutečně potřebujete. Nápověd je okolo Vás hromada a jestli-že nechcete skončit s nabíječkou velkou jako čerpací stanice u které využijete sotva jednu funkci, nechte si od nás poradit a napište nám na info@naradihned.cz

Doporučujeme pokud sháníte nabíječku, prohlédnout kategorii  

Auto a moto nabíječky

 

například:                                18221_nabijecka-mikroprocesor-7amp-6-12v-pb-gel-lifepo4        18209_nabijecka-mikroprocesor-3-8amp-6-12v-pb-gel-lcd-display

 

 

 

 

Váše Naradihned.cz

NajduZboží.cz