Proč vlastnit auto nabíječku?

Tak, zima přišla a autobaterie v háji?

 Velký pomocník nabíječka autobaterií.

Nevadí, stane se. Váš miláček stojí dokud nespadne první sněhová břečka a v tu chvíli si bohužel autobaterie řekne, že ulehne k věčnému spánku. Taky znáte ten pocit, když ráno v -20C seškrabáváte kusy ledu z předního skla, zatím co Vaše dítko postávající vedle jako rampouch čeká až vyřešíte situaci? No, nebudeme si tu lhát. Ano.

Jako hrdina zachráníte situaci a vlezete do auta od kterého jste vzteky skoro ulomili dveře. Připoutáte se, uklidníte posádku a ejhle … nenastartujete.

Děsivý scénář, kterému se budeme snažit vyhnout. V tomto článku Vám chceme alespoň trochu přiblížit užitečnost nabíječek. Prosím pěkně do auta.

 

Výběr se Vám může zdát chaotický a nepřehledný. To, že něco vypadá děsivě ještě neznamená, že to tak skutečně bude. Bude to ještě horší.

Jako profesionálové se zaměříme poměrně na důležité parametry – kapacita a proud. Tyto informace naleznete v popisu produktu na který kliknete. Ten si ze začátku asi vyberete alespoň podle vzhledu krabičky a velikosti. No a co, každý nějak začínal.

 

Dočetli jsme se tedy dvě informace. Dále si trochu zopakujeme násobilku a mrkneme se na napětí – 6V, 12V, 24V … sakra. 24V je stejně jenom u specializovaných modelů.

Tuto informaci najdete na štítku baterie. Každá nabíječka má nabíjecí napětí jiné.

 

Velkým rádcem není jenom strýček Google, ale i již zmiňovaný štítek na autobaterii, popř. přiložený návod. Při troše štěstí poradí i výrobce. Autonabíječky řízené procesorem sice dokáží dobíjet všechny druhy baterií, ale nikdy nevíte jakou máte karmu a ta Vám to pak spočítá u reklamace zboží.

 

Mezi tím vším samozřejmě najdeme specialitky. Vzhledem k tomu, že nyní vládne poměrně velký environmentalismus, máme pro ECO, BIO, FIT, FREE a další, nabíječku kterou lze dobíjet pomocí slunečního záření, tedy solární nabíječku. A nikdo neumře.

 

Další a naší poslední hvězdou jasnou je autonabíječka se startem. Tu použijete tehdy, je-li autobaterie skutečně zcela ‘‘kaput‘‘ a vulgarismy nepomáhají. Ani omluva, věřte nám.

 

 

 

Je dobré si uvědomit co skutečně potřebujete. Nápověd je okolo Vás hromada a jestli-že nechcete skončit s nabíječkou velkou jako čerpací stanice u které využijete sotva jednu funkci, nechte si od nás poradit a napište nám na info@naradihned.cz

Doporučujeme pokud sháníte nabíječku, prohlédnout kategorii  

Auto a moto nabíječky

 

například:                                18221_nabijecka-mikroprocesor-7amp-6-12v-pb-gel-lifepo4        18209_nabijecka-mikroprocesor-3-8amp-6-12v-pb-gel-lcd-display

 

 

 

 

Váše Naradihned.cz

NajduZboží.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení