Kemping a kempování

 

Kempování je pro mnoho lidí odpočinek a uvolnění. Někteří ho berou jako skvělou zábavu a párty u vody, jiní jezdí jenom rybařit. Ať už jezdíte kamkoliv a děláte tam cokoliv, shodli jsme se, že přece jen existuje rozdělení tzv. kempařů.

 

Jako správný zálesák, perfektně vyžehlený člověk z velkoměsta, začátečník nebo profík, každý potřebuje kvalitní výbavu. S tou Vám můžeme poradit hned v několik bodech.

 

1. Začínající kempař

 

Rozhodli jste se vyrazit do přírody alespoň na jednu noc. Ale co teď?

Začneme s naprostým základem. Rozhodněte se zda chcete spát pod širákem nebo stanem, jaké počasí má Vaše výbava vydržet a jak dlouho tam strávíte.

Pokud pouze lenošíte na pláži a večer se vracíte pod střechu, využijte náš plážový stan. Pokud spíte pod klasickým stanem, stačí si už jen vybrat spacák dle ročního období a karimatku.

Máme bydlení a můžeme jít lovit.

Ať už spadáte do jakékoli kategorie, multifunkční nůž není nikdy na škodu. Dále čelovka nebo kapesní svítilna, termoska, skládací lopatka, křesadlo, vak na vodu a lehké nádobí ve kterém si na ohni ohřejete čaj. To vše dáte alespoň do 30l batohu. Vše ostatní dle potřeby.

Gratulujme! Vaši první noc jste přežili a nyní postupujete jako pokročilý kempař.

 

2. Pokročilý kempař

 

Věci uvedené na začátku stále platí. Lehké úpravy Vám ale dopřejeme.

Pokud jste vybrali pohodlnější nafukovací karimatku, nebudete ji přeci nafukovat pusou každý večer až do mdlob. Ať už pumpička ruční, nožní nebo vzduchová je ta správná volba!

Dovolíme si rozšířit nádobí a příbory. Tentokrát nebudeme lovit mravence, ale uvaříme si horkou polévku na plynovém vařiči. Při večeři není na škodu použít na sezení izotermickou fólii nebo piknikovou deku. Při dešti si uchovejte věci v nepromokavém vaku. Toto bude chtít batoh tak 55l.

 

3. Vyšší dívčí

 

Z minulého kempování jste se jistě poučili a zjistili jak moc nároční jste. Už žádné sezení na dece. Ochutnáme luxus nábytku a koupíme si židli třeba i se stolkem. Máte rádi rybářské židličky nebo židle Merit XXL? Jak je libo! Jen už žádné ochutnávání trávy a ztuhlá záda. Natáhnete si nožičky, čaj s kávou si položíte na stolek ale stále tomu něco chybí? No jistě. Gril na kterém klidně i rozděláte oheň a po zbytek večera posloucháte praskající oheň.

 

3. Švihák lázeňský

 

V této kategorii Vám je jedno jestli jedete kamionem který je narvaný po strop věcmi.

Kromě obřího stanu je samozřejmost nafukovací matrace. Nebo alespoň dvě na sobě.

Dále větší gril s nářadím a chladící box ve kterém všechny ty dobroty na oheň uschováte.

V této chvíli se bavíme o delším pobytu a je důležité se o sebe starat. Mobilní záchod s chemií a přenosná sprcha kterou překryjete třeba celtou, tvoří dokonalý koupelnový koutek. Nezapomeňte na extra sací ručník Cattara.

V neposlední řadě je tu houpací síť kterou zavěsíte na vedlejší stromy a uděláte z něho třeba báječné místo na čtení. Večer už jen rozsviťte lampičku s lapačem hmyzu a další věci dle Vašeho uvážení.

 

Přejeme Vám plno báječných a nezapomenutelných zážitků.

Tým stanových a kempových nadšenců

od Naradihned.cz

 

 

 

NajduZboží.cz