Sázíme Česko

Sázíme Česko?

ANO!

Sázíme Česko je projekt, který spojuje lidi, firmy a přírodu tou nejjednosuší cestou. Díky této spolupráci se nyní můžeme podílet na sázení stromů a pomoci tak přírodě znovu vzkvétat.

V nákupním košíku máte nyní jedinečnou možnost objednat zasazení stromu v hodnotě 69 Kč. Po nákupu vám je následně zaslán oficiální certifikát s informační listinou, která vás upozorní na přibližnou dobu sázení stromů. Pojďme se společně podívat na nejčastější otázky celého tohoto projektu.

 

Kdo stromy sází?

Výsadbu zajišťuje Sázíme Česko (PlanetWe Rewild s.r.o.) ve spolupráci s naším e-shopem. Pokud chcete pomoci na výsadbách, lze se účastnit také osobně.

 

Kde se stromy sází?

Přesné lokace, druhy stromů a fotografie naleznete na stránkách a sociálních sítích Sázíme Česko. Mnoho lesních krajin na území České republiky je třeba obnovovat po kůrovcové kalamitě.

 

Za jak dlouho bude strom vysazen?

Sází se na jaře a na podzim, kdy jsou nejlepší podmínky. Zároveň se musí s předstihem zajistit sazenice a vše se musí naplánovat, proto trvá zhruba 6 měsíců, než se stromky dostanou do hlíny.

 

Jaké stromy se sázejí?

Sázejí se všechny možné druhy stromů - buky, duby, javory, jedle, borovice a další. Sázení je naplánováno dle mapy potencionální přirozené vegetace, která ukazuje, kde přirozeně by stromy rostly, pokud by zde nebyl člověk.

 

Bude se někdo o stromy starat?

Stromy jsou zasazené do připravené oplocenky, která je chrání a zároveň je zajištěna péče dle lesního zákona, aby vyrostl zdravý les.

 

 

V případě dalších dotazů či nejasností se na nás neváhejte obrátit. Avšak doporučujeme se podívat a pročíst stránky sazimecesko.cz, kde naleznete všechny potřebné a detailnější informace.

 

Děkujeme, že jste v tom s námi a pomáháte nám k udržitelnější budoucnosti.

 

Tým Naradihned.cz

 Post-zacali-jsme-pomahat-2b

NajduZboží.cz