Proč LIiFePO4 baterie?

 

Baterie pro fotovoltaiku – nejdůležitější informace!

Fotovoltaické panely nejsou jediným prvkem instalace mimo síť. Nezbytné je také místo pro uložení nahromaděné energie. Dosud byly nejrozšířenější baterie plněné gelovým elektrolytem, ​​ale na oblibě si získávají baterie LiFePO4 . Tato zařízení nám umožňují využívat elektřinu později, což je mimořádně výhodné. Zaručí nám elektřinu i v případě výpadku elektrické sítě.

Činnost zařízení je založena na dvou cyklech, lze je přirovnat k opačným pólům magnetu. Zpočátku se elektřina spotřebovává během nabíjecí fáze. Když zařízení naakumuluje dostatek energie, může přejít do druhé fáze, tedy vybíjení. V případě nedostatku energie jej nabíjíme, dokud se energie nevyčerpá. Síla takové baterie je úžasná a může dosáhnout i několika tisíc cyklů!

Konstrukce LiFePO4 fotovoltaické baterie

Nejdůležitějším prvkem jsou buňky, přesněji čtyři, uspořádané za sebou. Článek je anoda a katoda, reagují s elektrolytem a přeměňují chemickou energii na elektřinu. Důležitým prvkem LiFePO4 baterie je BMS, tedy systém, který umožňuje sledovat fungování zařízení. Jeho úkolem je také řídit nabíjení baterie.

LiFePO4 baterie – to musíte vědět!

Tato záhadná zkratka je název složený z chemických symbolů sloučenin používaných k výrobě LiFePO4 baterie. Li je lithium, Fe je železo a P je fosfor. Můžeme se setkat s názvem lithium-železo fosfátová baterie. Jedná se o nový typ lithium-iontové baterie, která je extrémně odolná a účinná, ale především bezpečná.

Můžeme je použít na mnoha místech. Jejich popularita nepřišla z ničeho nic. Díky dlouhé životnosti se již nějakou dobu používají v obytných automobilech, lodích a jachtách. Díky řadě výhod LiFePO4 baterií se používají také ve fotovoltaickém průmyslu, kde se staly lídrem mezi zařízeními pro ukládání energie.

Proč se vyplatí kupovat LiFePO4 baterie budoucnosti?

LiFePO4 baterie pracují při nižším napětí, které je v průměru 3,45 voltu, takže zkrat je velmi nepravděpodobný. Lithium-železo fosfátové baterie se nepřehřívají, takže je lze používat při vyšších teplotách. Jejich použití je bezpečné, protože se k výrobě používají stabilnější prvky.

LiFePO4 baterie má extrémně dlouhou životnost. Je schopen vydržet až několik tisíc cyklů úplného nabití a vybití, aniž by ztratil svou nejdůležitější vlastnost - spolehlivost. Předchozí generace nebyly schopny pracovat tak dlouho!

Kapacita LiFePO4 baterie je zvýšena, což prodlužuje životnost zařízení. Pokud chceme proces nabíjení urychlit, můžeme si zakoupit rychlonabíjecí kabel, který proces ještě urychlí. Nezapomeňte to s intenzitou proudu nepřehánět, protože to může zkrátit životnost baterie.

Pokud použijeme fotovoltaické panely, určitě nám záleží na pozitivním dopadu na životní prostředí. Lithium-železo fosfátová baterie neprodukuje žádný toxický odpad. S rozvojem technologií jsme schopni produkt upravit tak, aby zajistil bezpečnost nejen nám, ale i životnímu prostředí. Recyklace také stojí za zmínku, protože všechny baterie podléhají recyklaci!

NajduZboží.cz