Větrná turbína NE-300S-3 12V

Kód: W0007
6 230 Kč 5 149 Kč bez DPH
Očekáváme do měsíce
Můžeme doručit do:
5.9.2024
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

300W 12V větrná turbína s nízkou spouštěcí rychlostí, vysokou úrovní větrné energie a optimalizovaným aerodynamickým tvarem a strukturou lopatek pro zvýšení využití větru a roční produkce energie. Sada neobsahuje stožár

Detailní informace

Detailní popis produktu

   1. Nízká rychlost rozběhu, vysoké využití větrné energie.
   2. Snadná instalace, volitelné připojení potrubí nebo příruby.
   3. Optimalizovaný aerodynamický tvar a struktura lopatek, které zvyšují využití větru a roční výrobu energie.
    4. Tělo z lité hliníkové slitiny se 2 rotačními ložisky, takže odolává silnějšímu větru a pracuje bezpečněji.
     5. Turbína má vestavěnou magnetickou brzdu, která účinně snižuje točivý moment při mezních otáčkách větru a ovlivňuje optimální provoz generátoru. Poznámka: Stožár není součástí balení.
       ,
    Model NE-300S
    Moc 300 W
    Maximální výkon 330 W
    Napětí 12 voltů
    Vzletová rychlost 2,5 m/s
    Jmenovité otáčky větru 11 m/s
    Rychlost omezující vítr 45 m/s
    Průměr rotoru 1,35 m
    Váha netto 7,5 kg.
    Počet lopatek 3
    Plast čepele nylon
    Skříň generátoru hliníková slitina
    Provozní teplota -40°C – 80°C

    Legislativa:
    Stavební úřad- stavba malé větrné elektrárny (VtE) se řídí stavebním zákonem č. 183/2006 Sb. Podle §79 nespadá malá VtE mezi stavby, které nevyžadují rozhodnutí o umístění stavby. Postupujete tedy stejně, jako u jiné stavby: zpracujete projektovou dokumentaci v rozsahu pro územní řízení a požádáte stavební úřad o vydání územního rozhodnutí, případně současně o vydání stavebního povolení. Stavební úřad si může vyžádat další dokumenty, například zpracování hlukové studie apod. Stavební řízení může být jednodušší, pokud požádáte o stavební povolení na dočasnou stavbu.
    Úřad pro civilní letectví se vyjadřuje ke stavbám nebo zařízením, které jsou vysoké 75m a více nad terénem stavby, nebo zařízení vysoké 30m a více na přirozených nebo umělých vyvýšeninách, které vyčnívají 75m a výše nad okolní krajinu. Dále se vyjadřuje k zařízením která mohou ohrozit bezpečnost letového provozu nebo rušit funkci leteckých zařízení. K větrné elektrárně do výšky 15m by se tedy vyjadřovat neměl, pokud neohrožuje bezpečnost letového provozu, například stojí blízko letiště.
    distributor- Pro provoz elektrárny do 10 kW, pouze pro vlastní potřebu, bez připojení k síti, už další "papíry" nepotřebujete. Pokud byste ji chtěl připojit k síti, případně provozovat paralelně se sítí, musíte mít souhlas distributora (ČEZ, případně E.ON či PRE).

    Ústav fyziky atmosféry Akademie věd České republiky zpracoval větrné mapy České Republiky, větrnou mapu najdete ve fotogalerii produktu, interaktivní mapu větru ve výšce 10 m a podmínek pro malé větrné elektrárny najdete zde (více info na ufa.cas.cz), interaktivní mapu extrémních rychlostí větru najdete zde (více info na ufa.cas.cz)

    Doplňkové parametry

    Kategorie: Větrný generátor 12/24V
    Záruka: 2 roky
    Hmotnost: 7.5 kg
    Položka byla vyprodána…

    Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

    Nevyplňujte toto pole:

    Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

    Nevyplňujte toto pole:
    NajduZboží.cz