Povinná výbava aneb proč? Doporučení výbava

 

Starostí každého řidiče nebo řidičky je zajisté povinná výbava. Dnes si už nemusíte pamatovat co vše by měla taková výbava do auta obsahovat. Dnes Vám nabízíme celé kompletní balíčky které obsahují všechny důležité a život zachraňující výrobky.

 

Pojďme si ale zkontrolovat, zda Vaše výbava obsahuje vše a zda je vše funkční a v pořádku. Začněme nepostradatelnou autolékárničkou. Pokud skončila doba její expirace, nemusíte ji hned měnit. Má to však svá pravidla. Lékárnička musí být neporušena, neotevřena a neznečištěná. Pokud byla někdy použita, můžete koupit samostatný obsah lékárničky v zataveném pytlíku.

 

Pokud se stane Vaše auto během cesty nepojízdné, je třeba dát dalším přijíždějícím vozidlům včas vědět o nastávající překážce. Výstražný trojúhelník může mnohdy i zachránit život a proto by neměl nikdy chybět, ať jezdíte kamkoliv. Zpravidla se staví na vozovku minimálně 50m od Vašeho stojícího vozidla.

 

Reflexní vesta je dalším prvkem, díky kterému Vás uvidí ostatní řidiči pokud se pohybujete na silnici. V nabídce jsou různé velikosti a barvy.

 

Pokud je automobil vybaven dojezdovými pneumatikami není již rezervní kolo povinné. Rezervu nemusí vozit řidiči, který mají díky asistenční službě zajištěnou výměnu nebo opravu pneumatiky na celém území republiky. Alternativou je pak sada na opravu pneumatik.

 

Pokud se nesplňuje ani jedna varianta, nadále se musí vozit náhradní kolo (ráfek s pneumatikou), včetně klíče na matice (šrouby) od kol a zvedák s dostatečnou nosností.

 

Pokud si na cestách chcete být skutečně jisti, že si dovedete sami pomoci, máme zde několik položek jako doporučenou výbavu do auta. Jedná se o startovací kabely, hasící přístroj, tažné lano, kanystr, alkohol tester, svítilnu a škrabku. Ať už vozíte svá nebo sousedovic dítka, vždy musí být pevně usazeno v autosedačce nebo podsedáku. Vybírat můžetez několika dětských motivů, které Vaše děti potěší.

 

Doufáme, že Vám tyto rady byly užitečné. Teď už Vám popřejeme jen příjemnou a bezpečnou cestu.

 

Vaše  Naradihned.cz

NajduZboží.cz